kantabryjskim wybrzeżu

Produkcja borówek w Hiszpanii szybko rośnie, oczywiście rejon Huelva jest głównym producentem. Znaczne wzrosty areału obserwowane są również w innych krajach produkujących, jak wyjaśniła to Hiszpańska Federacja Stowarzyszeń Producentów i Eksporterów Owoców (Fepex).

Produkcja borówek na Ukrainie rośnie w szybkim tempie, rośnie również eksport.
W 2017 roku eksport wyniósł 1600 ton, w 2016 było to 1200 ton, a w 2015 roku Ukraina wyeksportowała niespełna 350 ton

W dniach 7-9 luty odbyły się targi Fruit Logistic w Berlinie. Wystawcy z całego świata z branży owocowe-warzywnej mieli okazję zaprezentować swoje produkty i usługi.

borówki jakość

Na jakość borówek składa się wiele czynników. Jakość na krzewach nie gwarantuje dobrej jakości na półce, droga z krzewu na paletę jest długa.

Borówka Peru

Jeszcze do niedawna borówka z półkuli południowej kojarzona była z Chile i Argentyną. Jednak na kontynencie południowo-amerykańskim rośnie kolejny gigant – Peru.

Promocja borówka w Chinach

Oficjalnie uruchomiono pierwszą kampanię promocyjną dla chilijskich owoców za pośrednictwem automatów wydających żywność. Kampania jest prowadzona wspólnie z Miss Fresh, jedną z największych chińskich firm z branży e-commerce, i która obecnie opracowuje plan ekspansji żywności za pośrednictwem tych maszyn.

Plantacja borówki, Duke

W 2015 roku zdecydowaliśmy się powiększać nasze gospodarstwo, niestety w okolicy w której dotychczas działamy, brakuje gruntów rolnych, a tym bardziej takich pod uprawę borówki.

Chile  zaczyna wprowadzać unikalne narzędzie do eksportu borówek

International Blueberry Organization

Kolejny szczyt International Blueberry Organization (IBO) odbędzie się w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.

Kolumbia Brytyjska jest jednym z głównych regionów produkcyjnych na świecie tego super owocu.

Jest początek stycznia, do tej pory praktycznie nie było mrozów, temperatura kilka razy osiągnęła w nocy zaledwie -5 st.

Borówka Chandler

W Polsce w dalszym ciągu podstawową odmianą jest Bluecrop.  Jest ceniona ze względu na wysoką mrozoodporność, jednak oprócz tej zalety ma kilka wad np. podatność na antraknozę, niezbyt twarde owoce.
Frederick Coville, Elizabeth White, blueberry

Borówka wysoka, amerykańska pochodzi z Ameryki Północnej, tam występuje w stanie dzikim ponad 20 gatunków.