International Blueberry Organization

Kolejny szczyt International Blueberry Organization (IBO) odbędzie się w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.

Kolumbia Brytyjska jest jednym z głównych regionów produkcyjnych na świecie tego super owocu.


W oświadczeniu prezes International Blueberry Organization (IBO), Peter McPherson, powiedział, że rada dyrektorów zgodziła się organizować przyszłe szczyty w odstępach 18 miesięcy, odbywających się między obiema półkulami podczas okresów produkcyjnych.
Chociaż Kanada, podobnie jak Chiny, znajduje się na półkuli północnej,  ​​kraj został już przydzielony przed tym nowym systemem, więc oczekuje się, że następny szczyt po Kanadzie będzie na półkuli południowej w 2021 roku.
IBO ma nadzieję, że Kanada nie będzie się różnić od poprzednich wystaw pokazując jej osiągnięcia, innowacje i informacyjne informacje na tematy interesujące ten sektor.
Dyrektor wykonawczy BC Blueberry Anju Gill powiedział, że chociaż impreza była jeszcze na wczesnym etapie planowania, prawdopodobnie miałaby miejsce w rejonie Vancouver w 2019 roku, albo pod koniec lipca, albo na początku sierpnia.
"Z niecierpliwością czekamy na organizację tego wydarzenia i pokazanie nie tylko naszej branży w Kolumbii Brytyjskiej, ale także dzielenie się wiedzą z globalną społecznością" - powiedział Gill.
Powiedział też, że powierzchnia i produkcja wzrosły w prowincji w ciągu ostatniej dekady, podczas gdy nowa konkurencja z innych krajów również weszła na scenę.
"Chodzi o to, aby skupić się lokalnie i myśleć globalnie", powiedział.
"Kanada ma znacznie mniejszą populację w porównaniu do innych krajów, więc pracując nad rozwojem naszego rynku krajowego, patrzymy również na rynki międzynarodowe, a także pracujemy nie tylko nad ulepszeniem naszego produktu pod względem jakości żywności, patrząc na niektóre najbardziej dochodowych i skutecznych sposobów wywozu borówek. "

Cort Brazelton, jeden z założycieli IBO i doradca rady, powtórzył znaczenie Kanady dla globalnego sektora borówek.
"Kolumbia Brytyjska jako województwo lub stan uprawy borówki wysokiego poziomu jest największa na świecie" - powiedział.
"Niektóre są świeże, ale tam, gdzie mają dziś globalny wpływ pod względem skali, dzieje się tak, ponieważ są one obecne w każdym tygodniu roku na rynku w postaci zamrożonej".

Spojrzenie na to, czym był IBO China

Brazelton powiedział, że chińska delegacja IBO wykonała bardzo dobrą robotę kierowania wydarzeniem, łącząc chińskie cechy kulturowe i demonstrując rozwój w regionie produkcji borówki Yunnan.
Jedna firma (Joy Wing Mau) podjęła ogromny wysiłek, aby zapewnić, że jest to wydarzenie, które spełniło zarówno lokalne preferencje, wydarzenie to zostało bardzo dobrze zorganizowane.

Było ono  w stanie złączyć chińską kulturę i możliwości inwestycyjne w produkcji, które są wspierane przez inicjatywy rządowe, a także pokazują ogólny nacisk na zdrowszy styl życia w Chinach i pokazując ogromne możliwości rynkowe.

"Również aktualizacja globalnej sceny jagodowej za pośrednictwem najnowszego raportu światowego stanowi podstawę dotychczasowych osiągnięć i przewidywań w przyszłości, szczególnie w krajach, w których konsumpcja na mieszkańca jest wciąż stosunkowo niska" - powiedział McPherson.

Zarówno McPherson, jak i Brazelton wskazali rozwój krajowego stowarzyszenia handlowego jako kluczowy punkt dyskusji podczas imprezy w Chinach.

"Jest to niezwykle ważne, szczególnie na rynkach wschodzących, gdzie wolumeny rosną szybko - dotyczy to również rynków takich jak niektóre kraje europejskie, w których branża trwa jakiś czas, ale kompletna reprezentacja branży jeszcze nie istnieje" - powiedział McPherson.


Cort Brazelton oznajmił, że celem IBO jest "promowanie i wzmacnianie stowarzyszeń i organizacji w każdym kraju, aby były bardziej skuteczne, promowały się lokalnie, promowały na obsługiwanych rynkach i rozpowszechniały przesłanie zdrowotne".  

Źródło :www.portalfruticola.com

Trudno określić czy chodzi tu o Polskę, która jest czołowym producentem borówek w Europie, a jednocześnie nie posiada swojego przedstawiciela w IBO. Czy polscy producenci okażą się na tyle dojrzali, by wreszcie stać się pełnoprawnym członkiem tej organizacji, rozmawiać o borówce na szczeblu światowym? Borówka to owoc globalny i bez współpracy z IBO trudno nam będzie stworzyć wizerunek stabilnego producenta i dostawcy. Miejmy nadzieję, że na kolejnym szczycie IBO będzie uczestniczyła delegacja z Polski. Wolumen produkcji i tempo rozwoju branży borówkowej w Polsce wymaga tego od nas.

Pogoda

Weather Underground PWS IPROMNA2