Chile  zaczyna wprowadzać unikalne narzędzie do eksportu borówek


Według firmy SeaLand, firmy spedycyjnej zajmującej się wyłącznie transportem morskim na rynku między amerykańskim, od tego roku eksporterzy mogą korzystać z nowego i unikalnego narzędzia, które jest szczególnie przydatne w eksporcie borówki amerykańskiej. Narzędzie RCM (Remote Container Management) do zarządzania zdalnym zarządzaniem jest zintegrowane z kontenerem chłodniczym i umożliwia monitorowanie ładunku od jego początków do miejsca docelowego, dostarczając informacji o warunkach atmosferycznych kontenera, stanie zasilania energią i jego geolokalizacji w trybie online oraz w czasie rzeczywistym.

Narzędzie to jest ważny krokiem w zapewnianiu nowego poziomu widoczności w łańcuchu dostaw, daje podmiotom eksportowym innowacyjne i zaawansowane technologicznie narzędzia, które pozwalają eksporterom monitorować , utrzymać jakość swoich produktów oraz uniknąć nieoczekiwanych sytuacji dla swoich odbiorców.

RCM automatycznie powiadamia właściciela wysyłki, jeżeli istnieje możliwość nieprawidłowego działania lub niedopasowania poziomów gazu lub temperatury w kontenerach, co daje im możliwość ich skorygowania, podjęcia działań zapobiegawczych lub powiadomienia odbiorców owoców o jego stanie.

Remote Container Management zapewnia, że ​​wszyscy dostawcy w łańcuchu dostaw są odpowiedzialni za swoje obietnice. Można sprawdzić, czy wysłany ładunek był przechowywany dokładnie w ustawieniach, które były wymagane podczas całej podróży.

Dzięki zdalnemu zarządzaniu kontenerem można na bieżąco śledzić, gdzie znajduje się wysłany kontener i ile dni upłynęło


Tego rodzaju narzędzia służą między innymi do wydłużenia okresu przechowywania produktu. Borówki muszą być transportowane w chłodniczych pojemnikach w technologii kontrolowanej atmosfery, co pozwala zmniejszyć ilość tlenu i obniżyć ich tempo oddychania owoców, opóźniając ich dojrzewanie do 40 dni.

na podstawie: freshplaza.com, sealand.com

fot: foodlogistics.com

 

Pogoda

Weather Underground PWS IPROMNA2