Pustułka (Falco tinnunculus) jest niewielkim sokołem, wielkością zbliżony do gołębia. Ptak ten ma smukłą sylwetkę  wąskie skrzydła i długi ogon.

Szpaler drzew

Pasy wiatrochronne z drzew podobnie jak zadrzewienia śródpolne spełniają wiele korzystnych funkcji z rolniczego punktu widzenia. Niestety są systematycznie niszczone przez samych rolników.

rośliny miododajne

Coraz częściej zdarza się, że pomimo dobrego kwitnienia roślin uprawianych przez człowieka są problemy z niezadowalającym, a czasami nawet mizernym plonem.

Łasica (Mustela nivalis)

Łasica (Mustela nivalis) Niewielki drapieżny ssak o długości około 28 cm, sylwetka smukła, giętka, kończyny krótkie. Samce nieco większe od samic. W Polsce nieliczna, pod ścisłą ochroną.

drzewa śródpolne

Pojedyncze krzewy i drzewa, które występują poza lasem, na terenach rolniczych to zadrzewiania śródpolne.Mogą one występować jako kępy drzew wśród pól, jak i przy drogach, ciekach wodnych, wokół oczek wodnych.

złotooki Chrysopidae

Złotooki - wszystkie gatunki tego rodzaju można zaliczyć do owadów pożytecznych z punktu widzenia ochrony roślin przed szkodnikami. Złotooki najchętniej latają o zmierzchu,

Trzmiel ziemny Bombus terrestris

Trzmiele W Polsce występuje 29 gatunków trzmieli, z czego na terenach rolniczych około 12-15. Są one wydajnymi zapylaczami, często wydajniejszymi od pszczoły miodnej.

biedronka

Biedronki powszechnie nazywa się je bożymi krówkami i darzy sympatią. Biedronki to wrogowie naszych wrogów, czyli szkodników.

Pogoda

Weather Underground PWS IPROMNA2